OSK Szwagier

Prawo jazdy kat. A

kat-a-userOdkryj przyjemność jazdy motorem.

Dowiedz się więcej...

Ubezpieczenia

ubezpieczenia-userUbezpieczenia komunikacyjne, majątkowe...

Dowiedz się więcej...

Prawo jazdy kat. B

kat-b-userJuż teraz rozpocznij naukę i zdobądź prawo jazdy...

Dowiedz się więcej...

Nauka przez zabawę

Kursanci OSK SZWAGIER mają do dyspozycji

  • ALKOgogle
  • Troleje
  • Talerz Stuarta

Stawiamy na wszechstronną naukę, dlatego oferujemy naszym kursantom możliwość korzystania z ciekawych pomocy dydaktycznych.

OSK SZWAGIER ciągle się rozwija poprzez wdrażanie innowacyjnych pomysłów w kursie nauki jazdy. Dzięki temu nasi kursanci są lepiej przygotowani na jazdę w realnych warunkach drogowych i czekające na nich niespodziewane sytuacje, co sprzyja poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Troleje to symulator poślizgu montowany w miejscu tylnych kół, dzięki któremu samochód jest wprowadzany w ruch boczny przy bardzo małej prędkości. Zadaniem kierowcy jest wyczucie zbliżającego się uślizgu tylnej osi pojazdu i zapobieżeniu mu. Tym samym takie urządzenie powoduje niestabilność i nadsterowność pojazdu. Aby utrzymać odpowiedni kierunek jazdy wymagane jest od kierowcy odpowiednie ustawienie kierownicy oraz umiejętne operowanie gazem w samochodzie.

Film pokazujący jazdę na trolejach

Dzięki temu, że OSK SZWAGIER posiada troleje kursant może w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości, ale kontrolowanych przez instruktora, nauczyć się bezpiecznego wyjścia z zaskakującej dla każdego kierowcy sytuacji poślizgu.

Dla wszystkich chętnych, oferujemy możliwość wykupienia godzin jazd na tym niezwykłym urządzeniu i doskonalenie własnych umiejętności na placu manewrowym.

Ponadto OSK SZWAGIER ma do dyspozycji ALKOGOGLE, czyli okulary o specjalnej konstrukcji pozwalające na widzenie świata w sposób, w jaki patrzą na niego osoby będące pod wpływem alkoholu. Alkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie. Wykonanie jazdy przez kursanta w takich okularach pozwala w bezpieczny sposób przekonać się, jaki wpływ wywiera alkohol na zdolność prowadzenia samochodu.

Kolejną możliwością do doskonalenia jazdy dla naszych kursantów jest skorzystanie z tzw. talerza Stewarta, czyli urządzenia, które jest montowane na masce samochodu i pozwala na naukę umiejętności płynnej i delikatnej jazdy. Wykonywanie prostych zadań samochodem, staje się niezwykle trudne, gdy po talerzu Stewarta kręci się piłka. Okazuje się, że nie tylko młodzi kierowcy mają problem z płynnością jazdy, a taka umiejętność jest ważnym czynnikiem w ekonomicznej jeździe.

prawo jazdy

SZWAGIER

Nauka jazdy Wodzisław

PORADNIK KURSANTA

Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się najważniejszych informacji nt. kursu i egzaminu na prawo jazdy. Odpowiadamy na najtrudniejsze pytania.

Czytaj więcej...

OSK SZWAGIER TO COŚ WIĘCEJ

ZAPISY

Zapisz się na kurs bez wychodzenia z domu! Kliknij w przycisk poniżej i zapisz się już dziś.

Czytaj więcej...

Kontakt

Wodzisław Śląski

ul. Targowa 12A  (Hala Targowa parter, naprzeciwko Galerii Karuzela)

czynne:

  • poniedziałek - piątek  

              11:00 - 17:00

Rogów

ul. Raciborska 25

czynne

  • wtorek, czwartek 17:00 - 19:00

tel.  731 69 69 69

 

          

Radlin

ul. Orkana 6

czynne:

  • poniedziałek - piątek 

               9:00 – 17:00

telefon: 731 69 69 69
e-mail: biuro.szwagier@gmail.com

Rybnik Boguszowice

ul. Osiedle Południe 37 lok. 101

czynne:

  • poniedziałek -  piątek  

               11:00 – 17:00